Kikkert OSEAN
Ocean600405
- 20mm BaK-4 prismer
- Hus i slagfast polycarbonate
- Vanntett 1,5m/3min. Nitrogenfylt.
- Nærfokusgrense: 2,0m
- Synsfelt: 123m/1000m
- Forstørrelse: 8x
1.699,00 NOK
(inkl. mva.)Steiner Kikkert Navigator 7x50 m/Kompass
Steiner Navigator har lenge vært det selvsagte valget av kikkert for profesjonelle sjømenn og seilere. Modellen brukes i dag av rederier, redningsselskap og marinen.
Nytt design
Nå oppdateres modellen med nytt design. Med det nye større grepet er det enklere å håndtere kikkerten med én hånd, også på tøff sjø.
Det sikrer en trygg navigasjon også under de vanskeligste forholdene. I tillegg til et sikkert grep, gjør den nye gummierte strukturen at vannet preller av. Dette gir et godt grep og trygg håndtering, også i kraftig regn.
En annen nyhet er det forbedrede synsfeltet som gjør det lettere for brukere å navigere sikkert når de går inn i en havn eller seiler i smale og trange øygrupper.
Med en objektiv-diameter på 50mm og 7x forstørrelse gir denne kikkerten et rolig bilde selv i tøff sjø. Den har et lyssterkt bilde med utmerkete kontraster og detaljer, også i svakt lys.
Som den forrige modellen tilbyr den nye Navigator-serien to modeller med innebygget analogt kompass. Et kompass hjelper deg å raskt sette riktig kurs, og gjør kommunikasjonen på båten lettere. Kompasset er væskedempet, absorberer støt og er også det mest presise i sin klasse. En ny funksjon på kompasset er plasseringen av lysknappen, noe som gjør det mulig for brukeren å holde kikkerten med bare én hånd og samtidig aktivere kompassbelysningen.
Tekniske spesifikasjoner:
| Bruksområde | Marine |
| Dimensjoner (DxB) | 208 x 140 mm |
| Utgangspupill | 7,14 |
| Fokussystem | Autofokus |
| Nærfokus | 20 meter |
| Øyemusling | Tvist-Opp 3 steg |
| Synsområde vinkel (°) | 7,3 |
| Synsområde synlig (°) | 5,1 |
| Forstørrelse (x) | 7 |
| Type prisme | Porro |
| Stativ adapter | Nei |
| Skumringsfaktor | 19 |
| Vekt | 1040 gram |
| Garanti | 10 år |
| Synsfelt (1000m) | 128 |
| Objektivdiameter | 50 mm |